Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

content marketing

 Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twoja firma nie przynosi pożądanych zysków lub z jakiego powodu na stronie internetowej jest tak mały ruch, to pomyśl, czy twoja reklama przyciąga odbiorców. Z każdej strony jesteśmy bombardowani wieloma informacjami. Na większość z nich nie zwracamy większej uwagi. Content marketing to skuteczna forma reklamowa.

Co pomaga nam osiągnąć content marketing?

Każdy sprzedawca czy usługodawca pragnie, aby jego firma przynosiła jak największe zyski. Jest to oczywiste, jednak problem pojawia się, gdy nie są one wystarczające i nie widać szans na poprawę. Warto zastanowić się nad tym, co dzisiaj przyciąga ludzi. Wszyscy są bardziej świadomi. Zanim coś kupią lub skorzystają z jakiejś usługi, chcą się upewnić czy to dobry wybór. Najprawdopodobniej zanim zdecydują się na Twoją firmę, zajrzą do konkurencji. Tu zaczyna się walka – walka na reklamy. Content marketing to przemyślane treści, które:

  • zdobywają zaufanie i lojalność klientów,
  • zwiększają ruch na stronie internetowej oraz jej widoczność w Google,
  • wydłużają czas, jaki potencjalni klienci spędzają na stronie, a dzięki temu częściej wracają.
  • w efekcie zwiększają sprzedaż.

Jak widać marketing treści to coś, w co naprawdę warto zainwestować. Jak się za to zabrać?

agencja copywriterska

Przemyśl, twórz i zarabiaj!

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest content marketing. Najprościej mówiąc jest to marketing treści. Jak zostało napisane wyżej, chodzi o treści, które są przemyślane. Mają one na celu trafić do wybranej grupy osób. Powinny wzruszać lub rozbawiać. Wszystko, aby zapadały w pamięć. Taki marketing przybiera różne formy takie jak:

Gdyby skupić się na ostatniej formie, to jest to najlepszy sposób, by dotrzeć do młodych ludzi, ale nie tylko. Kto dziś nie korzysta z Instagrama czy chociaż Facebooka? Ciekawą sprawą, jest organizowanie konkursów. Ludzie je uwielbiają. Niektórzy urządzają konkurs na przykład na najlepszą nazwę jakiegoś produktu – załóżmy, że bransoletki – osoba, która podała najlepszą nazwę, wygrywa bransoletkę. W takim razie przedsiębiorca jest stratny? Nic z tych rzeczy! Zasady konkursu najczęściej są takie, że informację o nim trzeba udostępnić na swoim profilu. Im więcej udostępnień tym większe grono odbiorców, a im więcej odbiorców, tym więcej potencjalnych klientów.

To informacje o content marketingu w skrócie. Warto w tej kwestii skorzystać z pomocy profesjonalistów, czyli agencji marketingowej.