Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

Dobry ortopeda Poznań

Medycyna cały czas idzie do przodu. Dzięki coraz nowocześniejszym badaniom, odkrywamy coraz to nowsze metody leczenia. Jedną z nich jest leczenie komórkami macierzystymi. Szczególnie popularne jest ono w ortopedii. Czy naprawdę jest skuteczne?

Dobry ortopeda Poznań a nowoczesne metody leczenia

Z każdym rokiem ludzie mają coraz większą wiedzę w dziedzinie medycyny. Nowe odkrycia, badania pozwalają wprowadzać metody leczenia, które są dużo skuteczniejsze niż te stosowane kilkadziesiąt, a nawet kilka lat temu. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie metody leczenia, które stosuje się od wielu lat są złe. Jednak dobry ortopeda Poznań zawsze powinien być na bieżąco, ponieważ dzięki temu dobierze najlepszy sposób leczenia spośród wszystkich dostępnych. W ortopedii szczególną sławę zyskało ostatnio leczenie komórkami macierzystymi. Na czym ono dokładnie polega i dlaczego warto, aby dobry ortopeda je wykorzystywał?

Na czym polega leczenie komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste mają dwie wyjątkowe cechy. Potrafią się powielać oraz różnicować do wyspecjalizowanych komórek. Oznacza to, że w zmienionym chorobowo miejscu mogą wiele zdziałać. Popularnym zabiegiem z wykorzystaniem komórek macierzystych jest Lipogems. Polega on na pozyskaniu komórek macierzystych pacjenta z jego tkanki tłuszczowej i wszczepieniu ich w miejsce, które wymaga regeneracji i naprawy tkanki. Jest to przeszczep komórek macierzystych – autologiczny, więc nie ma ryzyka odrzucenia go. Inną zaletą tej terapii jest fakt, że cały zabieg odbywa się w trakcie jednej wizyty w gabinecie zabiegowym. Efekty, jakich możemy się po leczeniu komórkami macierzystymi to:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych, a co za tym idzie ograniczenie zużycia środków przeciwbólowych,
  • regeneracja uszkodzonych tkanek,
  • przywrócenie lub poprawa zakresu ruchomości stawu.

Z takiego zabiegu skorzystać może każdy – bez względu na wiek.

leczenie komórkami macierzystymi

Kiedy powinno się poddać leczeniu komórkami macierzystymi?  

Taki zabieg polecany jest sportowcom, osobom po różnego rodzaju urazach, jak również seniorom, którzy cierpią na choroby zwyrodnieniowe. Leczenie komórkami macierzystymi warto wziąć pod uwagę, gdy:

  • zaczęliśmy odczuwać bóle stawów,
  • doznaliśmy jakiegoś urazu układu szkieletowego,
  • doszło do uszkodzenia mięśni i więzadeł,
  • występują problemy ze zrostem kości,
  • dostrzegamy u siebie zmiany zwyrodnieniowe.

Komórki macierzyste to zasób naszego własnego organizmu, dlatego leczenie przy ich użyciu to najlepszy wybór.