Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

Przenośniki kubełkowe

Przy wyborze nowoczesnego przenośnika kubełkowego czy ślimakowego trzeba brać obecnie pod uwagę wiele różnych czynników. Choć dokonany postęp techniczny jest widoczny przy przenośnikach ślimakowych i kubełkowych, warto też pamiętać o wadach i ograniczeniach, które związane są z kupnem danego przenośnika.

Na to zwracaj szczególną uwagę przy wyborze przenośnika!

Przy wyborze rozwiązania warto zwracać uwagę na właściwości fizykomechaniczne transportowanego nosiwa. Na przykład wilgotność, małe lub duże tarcie mogą znacząco wpływać na wyładunek i w efekcie na spadek materiału do szybu. Jeśli chodzi o jakość materiałów użytych do konstrukcji przenośnika, ekspert radzi, by zwracać uwagę, czy wykonano dobry ocynk, zastosowano markowe łożyska od uznanych producentów, które mogą bez obsługi pracować przez wiele lat.

Użytkownicy niekoniecznie potrafią właściwie porównać urządzenia i wybierają te tańsze. Obecnie zaczyna się zwracać uwagę, czy stopa i głowica są wyłożone materiałami trudnopalnymi, a większość producentów zaczyna stosować w standardzie zabezpieczenie przed działaniem wycierającym powierzchnię przez ziarno.

Odpowiedni kształt kubełka pozwala też na jego skuteczniejsze czyszczenie. W pewnych zastosowaniach ważne jest zabezpieczenie i ochrona przenośników kubełkowych przed wybuchem.

Przenośniki ślimakowe

Nie daj się też nabrać na cudzotwórstwo! Przenośniki kubełkowe oraz przenośniki ślimakowe wciąż mają problem z transportem materiałów pylących, instalacja jest ponadto droga i ciężka w utrzymaniu (łatwo dochodzi do zanieczyszczenia). Są to kwestie, które jako nabywca przenośnika musisz znieść, niezależnie od trudnych warunków. Nie wierz ślepo w oferty, które proponują Ci pominięcie tych spraw.

Najniższa cena zakupu nigdy nie jest dobrym kryterium przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Liczy się koszt utrzymania w całym okresie użytkowania. Stąd konieczność uwzględnienia wielu czynników i uwarunkowań aplikacyjnych. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu zapoznaj się z charakterystyką przenośnika i wybierz odpowiednią dla potrzeb swojego gospodarstwa maszynę.