Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

pilniki do paznokci

Przepisy dotyczące higieny cały czas się zmieniają. Stają się raczej bardziej rygorystyczne. Kilka lat temu kosmetyczki miały nieco większą swobodę w działaniu. Dziś kontrole sanepidu są reglu rani i nierzadko bez wcześniejszej informacji o tym. Czy pilniki do paznokci mogą być wykorzystywane wielokrotnie? W tym artykule nie tylko odpowiemy na postawione przed chwilą pytanie. Powiemy o rodzajach pilników i dzisiejszych możliwościach kolorystycznych. Zapraszamy do lektury.

Pilniki kosmetyczne – Jednorazowe czy wielokrotnego użytku?

Mogłoby się wydawać, że w trakcie pobytu u kosmetyczki nie mamy jak zarazić się chorobami przenoszonymi przez krew. Jednak w rzeczywistości, to właśnie w salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy tatuażu zaraża się znaczna części ludzi. Mówimy to o HIV. Dobra kosmetyczka zwykle wycina skórki i wykonuje inne zabiegi kosmetyczne bez najmniejszych skaleczeń. Jednak każdemu może się zdarzyć jeden drobny, ale niewłaściwy ruch, przez który dojdzie do zranienia. Krew, która zostaje na narzędziach takich jak pilniczek czy nożyczki może zarazić następnego klienta, jeżeli będzie miała kontakt z jakimś skaleczeniem. Dlatego, bez względu na to, jak dobre pilniki do paznokci posiada kosmetyczka, powinna je wymieniać po każdej klientce. Niektóre kosmetyczki w celu zaoszczędzenia decydują się na odkładanie pilniczków dla stałych klientek. Pakują je w worki próżniowe na zamek błyskawiczny, podpisują i wyciągają przy kolejnej wizycie danej klientki. Fakt, że jest to oszczędność. A czy higiena? Jest to idealne środowisko dla drobnoustrojów. Jeśli twoja kosmetyczka nie używa zawsze nowego pilniczka, masz prawo zwrócić jej uwagę. Kolejną ważną sprawą jest, czy zmienia ona rękawiczki przy każdej klientce.

pilniki kosmetyczne

Pilniki do paznokci – Różna gradacja a także kolory

Czy pilniki do paznokci różnią się od siebie? Zdecydowanie. Przede wszystkim jakością wykonania. W hurtowniach możemy dostać zarówno takie jednorazowe, jak i wytrzymałe wielokrotnego użytku. Jednak tu należy uważać, te wielokrotnego użytku powinny być raczej do własnych potrzeb, nie dla klientek, ale o tym  w następnym akapicie. Różnią się także designer. Czy zwraca się na to uwagę? Okazuje się, że tak. Klasyczne, szare pilniki kosmetyczne wychodzą z mody, a zastępują je wzorzyste. Panterka, kwiaty, modne wzory w liście – to króluje w salonach kosmetycznych. Kolejną ważną sprawą jest opakowanie. Nie w każdej hurtowni dba się, by podczas transportu nic się nie uszkodziło ani nie zabrudziło. Pilniki mogą być także mniej lub bardziej elastyczne.