Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

Domki modułowe

Coraz więcej osób zastanawia się, czy  w obecnych czasach warto samodzielnie budować się. Wszystko to spowodowane jest wzrostem cen za materiały budowlane. Pomimo sytuacji i zmian gospodarczych, budownictwo rozwija się. Powstaje wiele nieruchomości na wynajem, a także coraz częściej spotkać możemy się z nowoczesnym budownictwem, jakim są domki modułowe. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej na ich temat.

Czym są domki modułowe? Czy warto się na nie zdecydować?

Domki modułowe – pojęcie coraz bardziej znane w naszym kraju. domki modułowe to obiekty, których postawienie jest znacznie szybsze i prostsze niż domów murowanych. Dlaczego? Niektóre domki nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie. Dzięki temu oszczędzamy wiele czasu, który przeznaczylibyśmy na załatwianie formalności. Domki te wykonywane są z gotowych elementów, które dostarczane są na miejsce budowy.

Domki modułowe – o jakie formalności należy zadbać?

Domki bez pozwolenia na budowę, tak samo jak i domki holenderskie w przypadku, kiedy powierzchnia zabudowy wynosi do 35 metrów kwadratowych, wystarczy ubiegać się o zgłoszenie. Do prac wykonawczych przystąpić można po 30 dniach, kiedy urząd w ciągu tego czasu nie zgłosi zastrzeżeń. W przypadku, kiedy powierzchnia domków wynosi ponad 35 metrów kwadratowych, to należy przygotować projekt budowlany.

Domki bez pozwolenia na budowę

Zalety domków modułowych

  • szybki sposób na przygotowanie domu – domy te składane są z gotowych elementów, które wykonywane są w fabrykach. Duże elementy zostają składane na miejscu budowy;
  • stosunkowa tania budowa – poziom kosztów jest znacząco niższy, niż w przypadku stawiania domu murowanego;
  • stawianie domu niezależnie od warunków atmosferycznych – elementy domu wykonywane są w fabryce, a stawianie możliwe jest bez względu na deszcz czy wiatr;
  • brak konieczności zatrudniania nadzoru budowlanego;
  • brak konieczności pilnowania składowisk materiałów budowlanych;
  • dowolna forma ogrzewania;
  • możliwość budowania energooszczędnego domu;