Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

Neurolog Kraków

Neurolog to bardzo ważny specjalista. Czym dokładnie zajmuje się dobry neurolog Kraków? A kim jest neurochirurg? A może to ta sama profesja?

Co leczy neurochirurg

Neurochirurg to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób w obrębie układu nerwowego. Najczęściej wykonuje operacje lub krótkie zabiegi. Dlatego często kierowani są do niego pacjenci, którym leczenie farmakologiczne zawiedzie lub nie ma więcej opcji, niż wizyta u neurochirurga. Specjalista zajmuję się takimi schorzeniami jak guzy mózgu, bóle oraz urazy kręgosłupa, dyskopatia szyjna czy lędźwiowa, nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, naczyniaki, choroby nowotworowe w obrębie mózgu, choroby naczyniowe mózgu, uszkodzenie nerwów obwodowych, krwotoki wewnątrzczaszkowe oraz wiele innych. Do wizyty u neurochirurga powinny skłonić nas takie objawy jak:

– bóle i zawroty głowy,

– często występujące omdlenia,

– drętwienie i mrowienie kończyn,

– zaburzenia widzenia,

– kłopoty z pamięcią,

– problemy ze słuchem.

Przy jakich objawach najlepiej zgłosić się do neurologa

W początkowym stadium rozwoju, choroby neurologiczne mogą być trudne do wykrycia. U osób ze schorzeniami neurologicznymi mogą pojawić się takie objawy jak osłabienie czynności mięśni, bóle głowy i migreny, nudności, paraliże, niedowłady, zaburzenia mowy i zaburzenia widzenia, omamy wzrokowe, oraz wiele innych objaw. Podczas wizyty neurolog powinien przeprowadzić wywiad lekarski oraz przeprowadzić badanie neurologiczne. Zadaniem neurologa będzie wykrycie i zdiagnozowanie danej choroby lub dolegliwości.

neurochirurg Kraków

Jakie choroby leczy neurolog Kraków?

Neurolog to specjalista, który zajmuję się chorobami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Chorób jakie są leczone przez neurologa jest bardzo dużo, a do ty najpopularniejszych należą:

– choroba Parkinsona,

– dystonia,

– choroba neuronu ruchowego,

– bóle pleców i krzyża,

– spastyczność,

– padaczka,

– choroby mięśni i złącza nerwowo-mięśniowego,

– choroba Alzhaimera,

– zawroty głowy,

– neuropatie,

– zaburzenia snu.

Czym różni się neurolog od neurochirurga

Neurolog Kraków leczy schorzenia farmakologicznie, i odpowiada za początkowe etapy kuracji pacjenta, a w razie wykrycia większego problemu, którym nie może się zająć kieruje pacjenta dalej. Neurochirurg Kraków chociaż jest zbliżony do neurologa, zajmuję się zaawansowanymi  schorzeniami układu nerwowego i podejmuje się operacją czy różnym zabiegom.