Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

Beton Poznań

Produkcja betonu towarowego w Poznaniu odbywa się na węzłach betoniarskich, zaś na miejsce budowy jest przewożony betonowozami. Poszczególne elementy są dodawane względem wagi, a ta jest mierzona niezwykle dokładnie, nie ma zatem mowy o pomyłce.

Beton lekki i ciężki z betoniarni z Poznania

Beton Poznań lekki tworzony jest z lekkich kruszyw, takich jak wapienie, pumeks, czy tuf wulkaniczny. Używa się go przede wszystkim do elementów drobnowymiarowych, m.in. bloczków ściennych i średniowymiarowych elementów stropowych i ściennych. Świetnie nadaje się także jako warstwa podkładowa i wyrównawcza.

Beton ciężki powstaje dzięki wykorzystaniu kruszyw stalowych, manganowych i specjalnych. Stanowi idealną osłonę biologiczną przed promieniowaniem jonizującym. Znajdziesz go głównie we wszystkich zbiornikach na odpady radioaktywne i w szpitalach.

Beton zwykły w przemyśle budowniczym

Beton zwykły, w przeciwieństwie do betonu towarowego Poznań jest wyrabiany bezpośrednio na budowie. Może to skutkować jego niższą jakością – składniki dodawane są i mieszane nie tak precyzyjnie, jak zrobiłyby to pewne urządzenia, przeznaczone do wykonywania betonu. Jak już zostało wspomniane, próba wyprodukowania mieszanki na własną rękę jest dość ryzykowna. Możemy nie uzyskać wystarczającej wytrzymałości betonu.

Beton towarowy Poznań

Produkcja betonu na budowie… Kit?

Kit! – jednogłośnie. Wynika to przede wszystkim z tego, że w większości przypadków na budowie wykorzystuje się do betonu piaski i pospółki w bardzo niskiej jakości, więc element wiążący, odpowiadający za solidność surowca, nie ma określonych właściwości. Ponadto dozowanie poszczególnych składników w betoniarce bywa zmienne, a to oznacza, że każda przygotowywana porcja będzie miała nieco inny skład i tym samym parametry. Dodatkowo w produkcji betonu zwykłego wykorzystuje się znacznie więcej wody niż w przypadku betonu towarowego, a to jeszcze bardziej obniża wytrzymałość mieszanki. Nie warto iść na skróty i samodzielnie rozrabiać mieszankę. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest zamówienie betonu towarowego z betoniarni z Poznania.

Cały proces produkcji betonu jest w pełni zautomatyzowany, co z kolei stanowi gwarancję właściwych parametrów mieszanki.