Baza polskich myjni samochodowych

Katalog firm wspierających branże myjni samochodowych

frankowicze Gdańsk

Sprawa frankowiczów jest nadal gorącym tematem. Dlaczego? Po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości pojawiła się szansa na zmiany warunków zaciągniętych kredytów we frankach. Prawnik kredyt frankowy Gdańsk – dowiedz się czy możesz liczyć na odfrankowanie lub unieważnienie kredytu we frankach.

Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – kto może się ubiegać?

Umowa kredytu zaciągniętego we frankach przez polskie sądy, jest traktowana, jak zwykły kredyt hipoteczny udzielony przez bank w złotówkach. Jest tak dzięki wydanemu wyrokowi przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października 2019 roku. Decyzja ta spowodowała, że sądy polskie nie mogą zamieniać kursu bankowego przewidzianego w umowie na kurs średni NBP. Rozliczenie musi uwzględniać parametry cenowe, które zostały ustalone w pierwotnym kontrakcie. Umowa zostaje rozwiązana, a strony muszą rozliczyć spłaty i wypłaty. Dzięki temu kredytobiorca uwalnia się od niekorzystnej dla niego umowy we frankach.

Kiedy kredyt może zostać odfrankowany?

Jeśli kredytobiorca podpisał umowę zawierającą klauzule świadczące o tym, że bank działał na niekorzyść swojego klienta. Decydując się na odfrankowanie kredytu, sąd usunie z umowy klauzule niedozwolone, a umowa kredytowa będzie obowiązywać jako kredyt złotowy z niskim oprocentowaniem. Oba rozwiązania są korzystne, warto zasięgnąć porady prawniczej i dowiedzieć się, które rozwiązanie jest dla nas lepsze.

unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk

Prawnik kredyt frankowy Gdańsk – jak znaleźć dobrą kancelarię?

Chcąc omówić sprawę naszego kredytu zaciągniętego we frankach, warto wybrać prawnika, który specjalizuje się w tym zakresie. W Internecie istnieje wiele grup wsparcia, które zrzeszają frankowiczów Gdańsk z całej Polski. Warto zasięgnąć informacji właśnie tam i znaleźć polecanego specjalistę. Odwiedź stronę internetową wybranej kancelarii. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne dane teleadresowe.